KURUMSAL

KURUMSAL

Misyon

Bilimin, etiğin ve insani yaklaşımın etkisiyle 55 yaş üzeri sakinlerimizin kendilerini ev sıcaklığında ve konforunda  hissedecekleri, sevgi, saygı ortamı içinde en yüksek standartlarda kaliteli hizmeti sunarken, kent yaşamınının kargaşasından uzak, mutlu, saygın, güvenli ve sosyal yaşam sağlanmaktadır.

Vizyon

Uluslararası standartlarda hizmetlerin verildiği dinlenme evimizde sakinlerimiz için fiziksel, psikolojik, sosyal anlamda güvenli, sıcak ve sevgi dolu bakımlarımızla, sektörün aranılan kuruluşu olmaya devam etmektir.

Kurumumuzun Öz Geçmişi

 

İstanbul Huzur Hastanesi ve Dinlenme Evleri Vakfı 1972 yılında İstanbul Ticaret Odası, İstanbul Esnaf Hastanesi Koruma ve Yardım Derneği, İstanbul Sanayi Odası, İstanbul Ticaret Borsası ve Diğer Kurucu vasfı taşıyan özel ve tüzel kişilerin yardımıyla kuruldu. 

Vakıf tesislerinin ilk temeli 1973 yılında dönemin Cumhurbaşkanı Fahri KORUTÜRK tarafından atıldı

"İstanbul Huzur Hastanesi ve Dinlenme Evleri Vakfı İktisadi İşletmesi" adını taşıyan dinlenme evimiz, memleketimizdeki özel huzurevleri arasında ilk kurulanlardan biri. 1984 yılından bu yana huzurevi anlayışının çok çok üzerinde bir dinlenme evi olarak, faaliyetine devam ediyor. Çok eski ve köklü bir kuruluş olması nedeniyle birbirinden değerli ve ünlü kişileri zaman zaman hem misafir etmiş hem de ziyaretlerine şahit olmuş dinlenme evimiz.

Vakfımızın kuruluşundan bu yana, toplumumuzda önemli kariyerlere sahip, bilgili ve tecrübeli iş adamlarımızdan oluşan yönetim kurulu üyelerimiz, misafirlerimize , sevgi ve saygı çerçevesinde en kaliteli hizmeti sunabilmek için gönüllü olarak çalışıyorlar.